Techniki pamięciowe Techniki koncentracji Zmień siebie i swoje myślenie Potęga umysłu 

Dobry sprzedawca -jaki musi być ?W sytuacji, gdy na rynku pojawia się coraz więcej nowych firm, instytucji, sklepów, centrów handlowych i wszelkich zakładów, w których umiejętność pozyskiwania klientów jest sprawą najważniejszą w codziennej pracy, każda z osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawcy czy doradcy, powinna odznaczać się dużymi umiejętnościami interpersonalnymi, swobodą w nawiązywaniu kontaktów, otwartością i miłym usposobieniem w stosunku do innych ludzi.

Są to cechy niezmiernie ważne również w pracy wszelkich akwizytorów czy przedstawicieli handlowych, dla których sprzedaż oferowanych przez nich produktów czy usług to po prostu możliwość zarobienia na życie.

Dlatego też każdy sprzedawca, czy to w sklepie spożywczym, czy obuwniczym, czy też w wielkim, ekskluzywnym salonie odzieżowym, powinien dbać o to, by jego klienci wychodzili ze sklepu zawsze w pełni zadowoleni.
Jest to najważniejsze zadanie, jakie stoi przed każdym pracownikiem, do którego obowiązków należy kontakt bezpośredni z klientem i nakłanianie go do skorzystania z danej oferty.

Super sprzedawca zawsze potrafi dobrze doradzić klientowi, bowiem zna jego potrzeby. Wie w czym będzie najlepiej wyglądał, jakich perfum powinien użyć, jak się uczesać, jakie buty czy torebkę dobrać do wieczorowego stroju itp.


Na super sprzedawcy zawsze można polegać, bo nie tylko zachęci, ale też gdy trzeba, również odradzi kupna danego przedmiotu.  

 

Copyright ©2008 by supersprzedawca Dodawaj artykuły Treści dla biznesu

Kreator Stron www